Publikohet rivali i Galaxy S8

Xiaomi Mi Max 2 përmban një kornizë metalike me një fund virtual, si Galaxy S8. Ekrani i Mi Max 2 ka një madhësi 6.44 inç dhe një ekran Full HD. Xiaomi Mi Max 2 gjithashtu përmban një regjim me një dorë për t’ju ndihmuar të lundroni të gjitha pasuritë e patundshme.

Xiaomi çifron një çip të Qualcomm Snapdragon 625 me 4GB RAM dhe 64GB memorie të brendshme dhe mbështetje për zgjerimin microSD. Mi Max 2 standard, i cili do të shitet për 1,699 juan ($ 250).

Do të ketë edhe një model ruajtës 128GB, i cili do të shitet për 1,999 juan (290 $). Pajisja do të jetë në dispozicion në Kinë duke filluar nga 1 qershor dhe në Indi që nga 23 korrik.

Modeli bazë Mi Max 2 është mundësuar nga një procesor Qualcomm Snapdragon 625 kombinuar me 4GB RAM dhe 64GB hapësirë të brendshme.

Max 2 ka të njëjtin procesor, me një kapacitet ruajtje 128GB./