Qytetet ku mund të gjeni femrat më të bukura në botë (Foto)

Qytetet ku mund të gjeni femrat më të bukura në botë (Foto)

Klasifikimi i revistës ‘Travelers Digest’ ka shpallur 10 vende me gratë më të bukura në botë. Sipas renditjes, dominojnë qytetet evropiane dhe në krye pozicionohet kryeqyteti i Ukrainës, Kievi.

-Montreal, Kanada. Këto femra që flasin rrjedhshëm anglishten dhe frëngjishten i bën interesante në sytë e mbarë botës.

-Seul, Korea e Jugut. Koreanet për shkak të karakteristika fizike, jo shumë të gjata, por as të shkurtra, mbeten të preferuara nga meshkujt, sidomos për sytë në formë bajamesh dhe linjat delikate të fytyrës.

-Amsterdam, Holandë. Konsiderohen si gratë më moderne dhe largpamëse, konsiderohen si shoqëruese ideale, veçanërisht në aktivitete festive. Shtatlartësia e tyre dhe flokët bjondë janë tipare dalluese.

-Tel Aviv, Izrael. Ato godasin me hijeshi enigmatike, kanë lëkurë të errët dhe sy të ‘smeraldtë’.

– Moskë, Rusi. Gra të parezistueshme, me flokë të verdhë dhe sy të kaltër, ato janë të sjellshme dhe miqësore, madje shumë prej tyre janë modelet më të bukura në botë.

-Sofje, Bullgari. Gratë bullgare të magjepsin me bukurinë e tyre hipnotike.

-Buenos Aires, Argjentinë. Bukuria e tyre shpërthyese, buzëqeshja dhe dëshira për tangon, janë disa tipare të veçanta. Edhe vajzat bjonde dhe zeshkane të joshin me pasionin e tyre.

-Nju Jork, SHBA. Ky është qyteti që nuk fle kurrë, ku gjen gra të rafinuara në bulevardet e Bruklinit.

-Stokholm, Suedi. Ata që preferojnë gratë e gjata dhe bjonde, mund ti gjejnë këtu, pasi ato kanë bukuri të akullt, por delikate.

-Kiev, Ukrainë. Fitueset e pakundërshtueshme të klasifikimit janë pikërisht ukrainaset. Mund të admirosh bukurinë e tyre ndërsa marrin rreze dielli me bikini buzë brigjeve të lumit Dnieper. Kanë një hijeshi unike dhe egërsia e tyre në konturet e feminilitetit të magnetizon.