Qyteti izraelit Haifa ne flake, largohen banoret

Qyteti izraelit Haifa thuajse tërësisht është paralizuar ndërsa zjarri ka kapluar lagje të ndryshme të qytetit. Policia izraelite u kërkoi banorëve të largohen nga shtëpitë e tyre si pasojë e rrezikut nga zjarri. Në qytet dominon paniku dhe kaosi, kurse njësitë e emergjencës ashtu siç mund të shihet në video janë vazhdimisht në lëvizje.