Rama kartolinë për festat e Nëntorit, komentuesit: Po me yllin ç’pate

Kartolina e urimit e kryeministrit Rama për festat e nëntorit në sfond të bardhë ë një shqiponjë me një yll të kuq në mes  nuk është pritur mirë nga disa ndjekës të tij online.

“Cesht ai Yll ne mes! Komunistat preferojn Yllin. hihihihi hahahaha ” i shkruan Ermiri

dhe kryeministri iu pergjigj: Ai ylli eshte shenja e atyre qe dhane jeten qe edhe ti Ermir te besh hihihihi hahahaha si njeri i lire ne vendin tend, ndersa ajo shqiponja eshte shkaba dykrenare e flamurit te pavaresise dhe 28 nentori eshte data e ngritjes se atij flamuri, kurse 29 nentori eshte data e çlirimit te ketij vendi! Dhe e gjitha eshte nje kartoline e bere me dore, per t’u uruar thjesht keto dy festa te medha kombetare, te gjithe miqve te ketij rrjeti, pa dallim feje, krahine e ideje:-)

Keshtu qe bej hihihihi hahahaha sa te kesh qejf, po mos i ngaterro as shqiponjen e atyre qe sollen pavaresine dhe as yllin e atyre qe u vrane per lirine tende, me askend e me asgje qe ne kohe te zymta i beri edhe shqiponjen edhe yllin, simbole te dhunes ideologjike kunder lirise se njerezve te ketij vendi…

“Pas bunkerit duhej dhe nje ylle! Gezuar festen shoku Rama” i shkruan Soni dhe kryeministri iu përgjigj:  Ne te gjithe jemi yje dhe meritojme te llamburisim? Gezuar eshte ty festat zonja Soni?

“Po me ⭐çpaten.,?????: shkruan Kizemina

Por kanë qenë dhe ato që e kanë pëlqyer kartolinën e kryeministrit dhe i kanë uruar festat e Nëntorit.

“Vertet nje punim i arritur per festat e nentorit ti gezojme festat,,, O shqiptare kudo qe te ini,,, shkruan Andrea./kohajone

ggg