Rama reagon për herë të parë për helmimin e qytetarëve në mitingun e PD

 

Kryeministri Edi Rama teksa ishte i pranishëm në Iftarin në Elbasan me besimtarë të komunitetit myslimanka, ka reaguar për herë të parë edhe për incidentin që ndodhi të shtunën në mitingun e PD, per hapjen e fushates elektorale, ku 140 qytetarë pësuan helmim per shkaqe ende te panjohura.

Rama u uroi te lenduarve shërim të shpejtë dhe kërkoi nga autoritetet të zbardhin shkakun.

“Më lejoni që në këtë moment, mendimi im të shkojë tek të gjithë ata vëllezër, motra, bashkëqytetarë të opozitës që kaluan një lëndim të papritur dhe ende të pashpjeguar gjatë natës së kaluar, me urimin për të gjithë që të jenë të shkuara dhe me urimin po ashtu që ta mësojmë sa më parë arsyen e lëndimit të tyre”, tha Rama.