Ramush Haradinaj priti në takim 7 vëllezërit Geci me 100 vetë tjerë (Foto)

Lideri I AAK-së Ramush Haradinaj sot ka pritur mysafirë të veçantë në shtëpinë e tij.

Kanë qenë 7 vëllezërit Geci të cilët më një “armatë” prej 100 vetash e kanë vizituar Haradinajn në shtëpinë e tij pas kthimit nga Franca.

Në një dekklaratë për Botapress, Gani Geci ka thënë se “…kush do që është në luftë me Serbinë, e ka mbështetjen tonë dhe kushdo që është në luftë më Kosovën dhe kundër Amerikës, nëve nuk na ka mbrapa”.

Përndryshe vëllezërit Geci nuk e kanë ndryshuar qëndrimin e tyre politik në frymën rugoviane të LDK-së.