Real Madridi merr një lajm të madh pas fitores ndaj Espanyolit

Skuadra e Real Madridit ka pranuar një lajm të madh ditën e sotme.Sulmuesi francez, Karim Benzema ka tejkaluar lëndimin e tij i cili e mbajti atë largë fushave për 3 javë.Benzema do të fillojë të trajnohet me skuadrën e Realit dhe do të jetë i gatshëm për ndeshjen e ardhshme që skuadra e Zidane e zhvillon kundër Getafes