Rita Ora bën thirrje të votohet Hillary Clinton

Sot janë zgjedhjet preidenciale në SHBA. Ndërsa një garë e fortë po zhvillohet mes rivalëve Donald Trump dhe Hillary Clinton, shumë yje të famshëm të show bizit botëror kanë dalë hapur në mbështetje të kandidates demokrate.

Ndërsa e radhës është këngëtarja me origjinë shqiptare Rita Ora, e cila përmes një postimi në rrjetin social ‘Snaphat’, ku ajo shfaqet në një fotografi me filterin e Hilary Clinton , 25 vjeçarja ka kërkuar nga të gjithë ata që kanë të drejtë vote në SHBA, për ta votuar Demokraten Hillary Clinton