Roma vijon të dridhet, disa tërmete të njëpasnjëshme, shemben banesat e para, terrorizohen sërish qytetarët

Pas tërmetit të rënë rreth orës 19:11 minuta të mbrëmjes së sotme, në Romë kanë rënë edhe dy tërmete të tjera. Siç raportojnë mediat italiane tërmeti i rënë sot është riaktivizim i epiqendrës së tërmetit që ra më Amatriçe e shkaktoi qindra viktima.

Dy tërmetet e tjera të rënë kanë qenë më të vegjël, 2.5 dhe 2.6 gradë të shkallës Rihter.

Kryebashkiaku i Castelsantangelo ka treguar Mauro Falcucci ka treguar se është ndëprerë energjia elektrike, duke treguar se ka pasur edhe shembje të shumta.