Ronaldo, shpallet sulmuesi më i mirë i Ligës së Kampionëve

Portugezi Cristiano Ronaldo është shpallur sulmuesi më i mirë i Ligës së Kampionëve për sezonin 2016/17 sot në Monako.

Ylli i Real Madridit, i cili në 13 paraqitje sezonin e kaluar në Ligën e Kampionëve, shënoi 12 gola dhe pati 6 asistime, ka shënuar dy gola në finalen kundër Juventus.

Ky ishte titulli i katërt i Ligës së Kampionëve për Ronaldon,