Rrezohet nje avion mengjesin e sotshem, vetëm nje i mbijetuar

.5 veta kane humbur jeten ne nje aksident ajror i cili u rrezua ne Ameriken jugore, ne nje fushe te Kolumbise

Avioni boing 727 para se te rezohej ka kerkuar qe te ateroje ne kryeqytetin e Kolumbise Bogota.

.Ne avion kane qen 6 persona, piloti, kopiloti dhe anetare te ekipazhit, lajmeron agjencioni i kolumbise per aviacion civil

Vetem nje person ka mbijetuar dhe eshte derguar menjhere ne spital