Sadiku i pandalshëm në Zvicër (VIDEO)

Për të dytën javë radhazi, Armando Sadiku gjen golin për ekipin e tij Lugano.

Pas golit të shënuar javën e kaluar, këtë herë sulmuesi elbasanas ka dërguar sërish topin në rrjetë, në barazimin 1-1 që Lugano arriti në Vaduz.

Kjo ishte një tjetër pikë me vlerë për Luganon e Sadikut dhe Tramexanit, në betejën për qëndrimin në Super Ligën zvicerane.