Sela: Pse heshtin deputetët shqiptar të LSDM-së për platformën e shqiptarëve! (VIDEO)

Lideri i LR-PDSH-së, Ziadin Sela sonte në intervistën që po zhvillohet në emisionin ClickPlus të TV21, theksoi se pse ende nuk është deklaraur partia e Zoran Zaevit në lidhje me deklaratën e përbashkët të partive shqiptare, njofton TetovaSot.

Ai madje theksoi se pse heshtin edhe deputetët shqiptar të janë në partinë e Zaevit, duke atakuar në Muhamed Zekirin dhe Gjylymsere Kasapin.

“Ato duhet të dalin ta perkrahin këtë deklaratë, në LSDM ka edhe shqiptar por ata po heshtin dhe se nuk dalin ta perkrahin këtë deklaratë”, theksoi Sela.

Ai më tej tha se subjektet maqedonase duhet mirë të mendojnë se çfar refuzojnë, se nesër do të përballen me një deklaratë ende më të fuqishme./TetovaSot