Shakira i thotë Piques të largohet nga Barcelona

Këngëtarja e njohur botërore, Shakira ka befasuar të gjithë për të ardhmen e Piques tek Barcelona.

Këngëtarja kolumbiane dëshiron që mbrojtësi spanjoll të largohet nga skuadra katalonase dhe të transferohet në Londër, transmeton ORAinfo nga “Don Ballon”.

Shakira nuk është e lumtur në Spanjë dhe nuk dëshiron më gjatë që të qëndroj aty, pasi më shumë e preferon jetën në Londër, ku i ka preferuar Piques të largohet nga Barcelona.

Padyshim që Chelsea dhe Arsenal do të ishin shumë të interesuara që ta transferonin Piquen, nëse vjen vendimi i tij që të largohet nga gjiganti katalonas./ORAinfo/