Shkëndija kthehet me tre pikë nga transferta me Shkupin

FT | Shkupi vs Shkëndija 0-3
Shkëndija kthehet me tre pikë nga transferta me Shkupin, ku fitoi me shifrat 0:3. Pas pjesës së parë të dominuar por pa gola, në të dytën vendosën një super gol i Alimit dhe një penalti e realizuar nga Ibraimi, ndërsa 11-të minuta para fundit Radeski.