Shkëndija pëson disfatë 1:2 përball Gabalas

Shkëndija ka zhvilluar testin e parë në Antali të Turqisë, kur përballë Gabalas së Azerbejxhanit pësoi disfatë me rezultat 1:1. Trajneri i “kuqezinjve”, Tomas Brdariç kishte mundësi të provojë pjesën më të madhe të futbollistëve që ka në dispozicion, ndërsa për herë të parë në fanellën e Shkëndijës u paraqitën përforcimet e janarit si: Çelikoviç, Medjedoviç dhe Çollak. Ndërkohë Ky i fundit realizoi golin e vetëm për Shkëndijën.