Shpëtohen 34 migrantë ndërmjet Spanjës dhe Marokut

 

Mbi 30 migrantë janë shpëtuar të hënën, në afërsi të bregdetit spanjoll dhe atij maroken, pasi që anija në të cilën ndodheshin u kaplua nga zjarri.

Migrantët, 34 sish, po udhëtonin me një anije, kur në afërsi të motorit të saj shpërtheu zjarri, transmeton AFP.