Shqipëria zgjohet me tërmet 4.4 ballë

Veriu i vendit tonë është zgjuar me disa lëkundje të forta tërmeti mëngjesin e sotëm.

Nga të dhënat sizmiologjike bëhet me dije se lëkundjet kanë qenë 4.4 ballë.

Lëkundjet jane ndjerë rreth orë 6.57 të ditës së sotme.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 62 km në veri të kryeqytetit, 28 km ne lindje te Lezhës dhe 14 km ne verilindje të Rrëshenit.

Kryesisht termeti me thellesi 2 km është ndjerë në Rrëshen dhe qytetin e Lezhës