Skandal pas ndeshjes Torino – Juventus, ofendime të rënda për lojtarin e Juves

 

Nuk ka munguar tensioni pas ndeshjes Juventus – Torino dhe Mehfi Benatia ka qenë protagonist i një momenti të pakëndshëm.

Pas takimit, mbrojtësi juventuin ka folur në një lidhje direkte për “RAI” derisa në kufje dëgjoi një ofendim:

“Çfarë ka… thua, maroken mut.”.

Benatia u inatos dhe e braktisi lidhjen pa dëgjuar asnjë pyetje tjetër.