Spageti të shijshme për vetëm 20 minuta (VIDEO)

Spageti të shijshme për vetëm 20 minuta (VIDEO)

Postuar: 07/09/2016 – 20:24

Përbërësit:

1 lugë vaj ulliri

1 qepë të grirë

4 thelpinj hudhre të grirë

1 lugë e vogël kripë,

1 paketim spageta

3 filxhanë domate të vogla të prera përgjysmë

2 filxhanë borzilok të freskët

½ filxhan ujë

300 g suxhuk të grirë

kripë

piper

1 filxhan parmezan apo kaçkavall, sipas dëshirës

Përgatitja:

Në vajin e ullirit fërgoni qepën dhe hudhrën, pastaj shtoni përbërësit e tjerë në të njëjtën tenxhere.

Nxirrni ujë, prisni të vlojë dhe uljani zjarrin dhe zieni 10 minuta, apo derisa spagetat të zihen.

Uji do të avullohet dhe do të mbetet tamam mjaftueshëm sikur salcë e mrekullueshme.

Shtoni kaçkavall, kripë, piper – dhe kënaquni.