Stadiumi i Manchester United përfshihet nga flakët

Stadiumi i i Manchester United, “Old Trafford” është përfshirë nga flakët. Ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm dhe dyshohet që zjarri ka ardhur si pasojë e prishjes së një motori të ashensorit, shkruan BBC.

Sipas mediave lokale deri në këto momente nuk raportohet për ndonjë person të lënduar.
Zjarrfikëset mbërritën menjëherë në vendin e ngjarjes dha fatmirësisht nuk u raportua për persona të lënduar.

Në një deklaratë klubi tha se: Zjarri i vogël elektrik është logalizuar shpejt dhe janë marrë të gjitha masat në mënyrë që ky incident të izolohet.”