Studentja vret 100 militantë të ISIS, ja shuma marramendëse e shpërblimit (Foto)

Studentja vret 100 militantë të ISIS, ja shuma marramendëse e shpërblimit (Foto)

Joanna Palani është një studente nga Danimarka, por për kokën e saj janë vendosur plot 1 milion dollarë. Po përse? Besojeni apo jo, por Joanna ka vrarë mbi 100 militantë të ISIS në Irak dhe Siri.

Studentja është me prejardhje iraniane-kurde, ndërsa ka lindur në një kamp refugjatësh në Ramadi. Për herë të parë ajo ka qëlluar më armë në moshën 9-vjeçare, ndërsa në vitin 2014-të ajo braktisi kolegjin dhe u largua për në Siri.

Ajo shkruajti në Facebook se u frymëzua për të luftuar për të drejtat e grave dhe për demokracinë. Joanna u bashkua me kryengritjen e vazhdueshme kundër qeverisë siriane në luftën e parë kundër regjimit të Assad dhe më pas kundër ISIS.

00