Sulm me armë në një koncert në Rusi, ka viktima

Një sulm me armë ka ndodhur në Rusi. Të paktën 4 persona kanë mbetur të vrarë dhe 4 të tjerë janë plagosur gjatë një sulmi të ndodhur gjatë një koncerti në Dagestan. Një person ka hapur zjarr drejt turmës së njerëzve duke shkaktuar viktimat dhe të plagosurit. Forcat e sigurisë, kanë ndërhyrë menjëherë duke qëlluar për vdekje autorin e sulmit.