Sulm me armë në një restorant në Stamboll, raportohen të vdekur (Foto)

Një sulm me armë është raportuar të ketë ndodhur në një restorant në Stamboll, shkruajnë mediat e huaja.

Siç shkruajnë më tej mediat e huaja, së paku është raportuar për një person të vrarë dhe dy të tjerë të plagosur ,Telegrafi

Disa raportime thonë se sulmuesi i vetëm është arrestuar ndërsa ende nuk dihet motivi i një sulmi të tillë