Sulm në Paris, polici digjet i gjallë

Një oficer i policie është duke luftuar për jetën, pasi që është e sulmuar me koktej molotovi nga një grup kriminal i të rinjve në Paris.

Polici 28-vjeçare ka pësuar djegie të rënda në duar dhe në tërë trupin, pasi që makina e tij patrulluese i sulmua nga 15 të rinj në Paris, raport Daily Star, përcjell Express.

Ai është futur në koma të detyrueshme.

Në momentin e sulmit, në makinë me policin ishte edhe një police tjetër 39-vjeçare.

Ajo ka pësuar djegie në duar dhe fytyrë.

Dy oficerë të tjerë kanë ardhur në vend të ngjarjes si përforcim, makina e të civilëve u sulmua po ashtu.

Edhe ata kanë marrë lëndime./Express/