Super Goli I Manxhukiq Në Finalen E Kardifit (VIDEO)

Juventusi dhe  Reali i Madridit në këto momente në “Millenium Stadium” në Kardif po zhvillojnë finalen e Ligës së Kampionëve Europian, ku të pranishmit në shkallët e stadiumit janë dëshmitarë të një super përballje, ku të dyja skuadrat pas 40 minutave lojë kanë shënuar nga një gol.

Reali avansoi me golin e shënuar në minutën e 21-të pas një kombinimi të dyfishtë që pati me Karvahal, ndërsa momenti më i bukur i ndeshjes erdhi në minutën e 27-të, kur Mario  Manxhukiq me një gol të jashtëzakonshëm barazoi shifrat në 1:1, duke shënuar një ndër golat më të bukur në historinë e ndeshjeve finale të Ligës së Kampionëve Europian.