Superliga e Zvicrës zgjedh futbollistin dhe formacionin e vitit 2016, aty edhe një shqiptar (Foto)

Superliga e Zvicrës ka përzgjedhur formacionin  më të mirë të vitit 2016.

Federata e Futbollit e Zvicrës ka përzgjedhur futbollistët më të mirë të vitit 2016 që luajnë në kampionatin vendor,Telegrafi.

Ky formacion është i mbushur me yje të futbollit zviceran, teksa pjesë e tij është edhe një futbollist me prejardhje shqiptare.

Është ky sulmuesi anësor i Luganos, Ezgjan Aliovski, i cili është me prejardhje shqiptare, por që luan me Përfaqësuesen e Maqedonisë.

Ndërsa, çmimi i lojtarit më të mirë shkoi për sulmuesin e Servette FC, Jean-Pierre Nsame.

Formacioni më i mirë i vitit 2016 në Superligën Zvicerane