Talat Xhaferi: Ivanov t`i jap shancë Zaevit

Deputeti i BDI-së Talat Xhaferi në një intervistë dhënë emisionit “Info Box” në RTV Dukagjini lidhur me krizën aktuale pas zgjedhore në Maqedoni dhe pas dështimit të mandatarit Gruevski të bëj shumicën parlamentare, ka thënë se Ivanov duhet që të mandatojë tashmë liderin e LSDM Zoran Zaev.