Tash thuhet se iPhone i ri del në shitje në tetor

Raportimet për datën e lansimit të iPhonet të ri nga Apple po shtohen me të madhe.

Pak javë pasi u raportua se telefoni i ardhshëm do të lansohet pas afatit të zakonshëm, sipas “EDN”, telefoni do të publikohet në muajin e zakonshëm – shtator, dhe do të dalë në shitje në fund të tetorit.

Sipas raportimit, përkrahësit e Appleit janë gati për të nisur prodhimin e pjesëve të telefonit që nga qershori.

Në raportim theksohet se gjenerata e ardhshme e iPhonet pritet të vijë në tri madhësi të ndryshme, përfshirë një model që do të kushtojë më shumë se 1000 dollarë.