Taulant Xhaka mund të bëhet pjesë e Barcelonës

Futbollisti shqiptar, i cili luan për ekipin e Baselit dhe i cili është pjesë e kombëtares shqiptare, Taulant Xhaka, mund të behët pjesë e skuadrës së Barcelonës gjatë stinorit të janarit.

Siç informon “sportskeda”, trajneri i ekipit të Barcelonës, Luis Enrike kërkon një lojtar në krahun e djathtë të mbrojtjes dhe futbollisti i Baselit duket se është alternativa e duhur për skuadrën “blaugrana”.

“Sportskeda”, më tej  bën me dije se përpjekjet do të nisin në ditët në vijim