Taulanti dhe Graniti sërish përballë njëri-tjetrit

Taulanti dhe Graniti sërish përballë njëri-tjetrit
Pas duelit Shqipëri-Zvicër në Euro 2016, dy vëllezërit Xhaka do të sfidojnë njëri-tjetrin të mërkurë në Londër ku do të luhet Arsenal-Basel sfidë e vlefshme për grupin A të Uefa Champions League.

Nga njëra anë qëndron Graniti vëllai i vogël i familjes Xhaka i cili këtë verë u transferua te topicinjtë e Arsene Wenger për 45 milionë Euro.

Në krahun tjetër është Taulanti, mesfushori 25-vjecar i kombëtares shqiptare i cili luan me skuadrën e parë të Baselit që prej vitit 2010.