Të gjithë qytetarët e Kosovës që gjenden në Berlin dhe kane nevoje per ndihme, keto jane numrat e amabsades se Kosoves

“Të gjithë qytetarët e Kosovës që gjenden në Berlin dhe kanë nevojë për ndihmë lidhur me sulmin e sontëm, mund të kontaktojnë në numrat emergjentë që ka vënë në dispozicion ambasada e Kosovës në Gjermani: +49 179 36 70 536”, thuhet në njoftimin e MPJ’së.

Ndër të tjera, Ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj ka dënuar ashpër sulmin e sotëm, duke u solidarizuar me popullin gjerman

“Dënoj fuqishëm sulmin brutal në Berlin. Ngushëllimet e mia për të afërmit dhe familjet e viktimave”, ka shkruar Hoxhaj në Twitter