Tërhiqet shorti, ky është kundërshtari i Barcelonës në Copa del Rey

Është tërhequr shorti për ndeshjet gjysmëfinale të Copa del Rey

Barcelona ka mësuar kundërshtarin e gjysmëfinales së Copa del Rey. Ekipi i drejtuar nga Luis Enrique do të përballet me Atletico Madridin

Kurse, në ndeshje tjetër do të takohen Celta VIgo dhe Alaves.