Tërmet i rëndë, lëkundet e gjithë Greqia

Tërmet i rëndë, lëkundet e gjithë Greqia

Një tërmet i shkallës 5 ka goditur brigjet e bregdetit grek, gjegjësisht 34 kilometra në jug të Kalamata, ka konstatuar Instituti Gjeologjik i SHBA-së

Nuk ka pasur dëme materiale dhe nuk është raportuar për ndonjë person të lënduar, shkruan Reuters.

Tërmeti goditi rreth orës 10:17 me epiqendër 10 kilometra të thellë.