Tërmet prej 2.6 ballë sipas Rihterit dridhi Shkupin

Një tërmet prej 2.6 ballë sipas shkallës së Rihterit është regjistruar në ora 11:39 minuta në Shkup dhe rrethinë.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 5 kilometra në jug të Shkupit, në thellësi prej një kilometri.