Tetë te vrarë nga të shtënat në Mississippi

 

Tetë persona janë vrarë përfshirë një zëvendësshef lokal pas të shtënave në Mississippi të ShBA-ve në mesnatë.

Të shtënat përfshinë tri vende në Bogue Chitto dhe Brookhaven në Lincoln County.

Një i dyshuar i quajtur nga mediat lokale si Cory Godbolt, u arrestua të dielën në mëngjes dhe  ndodhet në paraburgim.

Autoritetet thonë se është shumë herët për të vlerësuar se cili ishte motivi i këtij rasti.

I dyshuari, duke folur për gazetën lokale Clarion-Ledger pas arrestimit tha se ai ishte “keq” dhe “nuk është i aftë të jetojë, jo pas asaj që kishte bërë”.

Një 16-vjeçar, i cili besohet se është marrë peng nga i dyshuari, tashmë është i sigurt, njoftoi The Daily Leader.