Thaçi: Muri në Mitrovicë do të largohet

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në fjalimin e tij vjetor në Kuvendin e Kosovës tha para deputetëve se muri i ndërtuar në Mitrovicë, do të largohet, raporton GazetaBlic.com

Thaçi, tha se nuk do të ketë as barrikada e as mure.

Kosova është një dhe e pandashme dhe nuk do të ketë barrikada e as mure, vetëm ura që na lidhën. Muri nuk do të jetë aty, nuk do të ekzistojë fare”, tha Thaçi.

LEXO:  VV në Mitrovicë merr tri drejtori dhe nënkryetarin e komunës

Ndryshe këtë seancë e kanë bojkotuar deputetët e partive opozitare. Të pranishëm janë vetëm ata të pozitës./GazetaBlic.com/