Thaçi: Zgjedhjet do të vëzhgohen në formën më të mirë të mundur

Kreu i PDSH-së Menduh Thaçi pas takimit me 3 euro deputetët Ivo Vajgël , Eduard Kukan, Knut Flekenshtajn deklaroi se ka marr mesazhe shumë të mira pasi që zgjedhjet do te vëzhgohen në formën më të mirë të mundshme si asnjëherë më parë.

Sipas Thaçit kjo është një porosi shumë e hidhur për Ali Ahmetin dhe Gruevskin se nuk do të mund të manipulojnë me zgjedhjet si më parë.