“The Times”: Vajzat shqiptare yje në muzikën botërore

Kosova është një vend mjaft i vogël, por pikërisht nga ky vend i vogël, dalin yje të mëdhenj sic janë tre yjet botërore sikurse janë: Rita Ora, Dua Lipa dhe Era Istrefi.

Prestigjozja “The Times” and The Sunday Times”  kanë kthyer vëmendjen te yjet kosovare që po bëjnë bujë në tregun ndërkombëtar.