Tjetër tërmet godet Italinë

Një goditje e forte tërmeti e shkallës 4.4 ballë është regjistruar në ora 17.15 në Italinë Qendrore.

Instituti italian i Sizmologjisë informon se epiqendra e këtij tërmeti ka qenë në afërsi të Aquilas, rreth 14 km nën tokë.

Lëkundja e tërmetit është ndjerë mjaft dhe në kryeqytetin italian Romë./oranews