Tronditet Serbia: Kroacia publikon në media hartën e Shqipërsië Etnike

Zhvillimet e fundit ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, pas ndalimit të trenit me mesazhe provokuese që ishte nisur nga Beogradi, nga ana e autoriteteve të Republikës së Kosovës, ka rritu tensionet mes dy shteteve.

Por, ajo cka i ka tërbuar se fundmi serbët, është harta e Shqipërsië Etnike e publikuar nga mediat kroate.

Mediat e Beogradit e kanë marrë shumë seriozisht këtë postim duke shfaqur edhe urretjen e tyre të madhe ndaj shqiptarëve dhe kroatëve.