Tronditje në VMRO, kush do e zëvendësojë Gruevskin?

 

Nga VMRO-DPMNE-ja kanë filluar të qarkullojnë disa emra se kush do të jetë kreu i ri i kësaj partie, pasi mësohet se Gruevski po përgatitet që të japë dorëheqjen.

Sipas “Plusinfo”, Antonio Milloshoski është një nga kandidatët më të mundshëm, por edhe deputeti dhe ish-ministri i jashtëm Milloshoski, është përmendur edhe nga emisioni “Insajder” i televizionit serb “N1”.