Uragani Otto shkakton 9 viktima, shihni pamjet e frikshme |VIDEO

Uragani “Otto” në Kosta Rika ka shkaktuar vdekjen e të paktën 9 personave si dhe disa të tjerë rezultojnë të zhdukur.

Otto u përplas në brigjet e Amerikës Qendrore pranë kufirit të Nikaraguas dhe Kosta Rikës të enjten duke shkaktuar shira të rrëmbyeshëm në rajon dhe duke bërë që mijëra njerëz të evakuoheshin menjëherë.

Ndërkohë, uragani ka ulur fuqinë gjatë ditës së sotme duke u dobësuar në stuhi tropikale, raportojnë mediat lokale. Për më shumë shihni pamjet.