Vajza filmohet tek ndjen dhimbje nga plagët e marra në sulmin e Manchester

 

Një sulm me bombë në koncertin e pop këngëtares Ariana Grande, vrau 22 persona, dhe plagosi 59 të tjerë.

Sipas dëshmitarëve, para përfundimit të koncertit ka pasur një shpërthim të fuqishëm, dhe siç raportuan mediat më vonë, ishte një bombë e mbushur me gozhda. Kjo është arsyeja pse viktimat pësuan dëmtime të rënda në gjymturë.

Në video me pamje të rënda e shfaqur në internet tregon një vajzë që ka pësuar lëndime të rënda në këmbë, e cila është e tëra e mbuluar me gjak në pjesët e gjymtyrëve të poshtme.

Dëshmitarët thonë se ishte një situatë e frikshme, ku dëgjuan britma dhe panë gjak kudo. Ishte një panik e përgjithshme.