Vdes deputeti i LSI-së, Gjovalin Kadeli

 

Deputeti i LSI-së për Qarkun e Lezhës, Gjovalin Kadeli ka vdekur si pasojë e një sëmundje të rëndë nga e cila vuante.

52-vjeçari kishte disa kohë i shtruar në një spital të specializuar në Itali, ku i ishte nënshtruar disa ndërhyrjeve kirurgjikale, por pa sukses.

Kadeli ka qenë deputet në dy legjislatura dhe anëtar i Komisionit për Ekonominë dhe Financat.