Vjen i ftofti polar, pergatituni per bore

Koha ne Maqedoni do te jete me varanesira ne pjeset veriore dhe me kushte per reshje bore. do te fryje ere ndersa ne juglindje do te kete erera me te forta.

Temperatura e mengjesit do te jete prej -3, ajo e dites prej 2-11.

Ne Shkup koha do te jete e ndryshueshme me ere dhe temperature prej -6 deri ne 3.

Nga e premtja deri te dielen kryesisht do te kemi kohe me diell dhe ftohte. Ne disa zona temperaturat do te bien deri ne -10. Ndersa nga e hëna do kete reshje shiu dhe bore