VMRO-ja sulmon Talat Xhaferin: E ke kthyer zyrën në shtab partiak (VIDEO)

Opozita e Maqedonisë e kryesuar nga VMRO-DPMNE-ja, ka akuzuar sot kreun e ri të Kuvendit se e ka kthyer zyrën e tij në një shtab partiak.

Ndërkohë, kujtojmë se VMRO-ja e Nikolla Gruevskit, nuk i ka kursyer kritikat ndaj deklaratave kundër kreut të LSDM-së Zoran Zaevit, si dhe ndaj Platformës Shqiptare