Vritet aktori i njohur turk, ja detajet (Foto)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Stamboll.

Aktori dhe moderator i njohur turk Vatan Sasmaz është vrarë nga e dashura e tij Filiz Aker, e cila pasi ka qëlluar aktorin 4 herë pas shpine me armë zjarri aktorin , ka vrarë edhe vetën.
Dyshohet se dyshja janë grindur më njëri tjetrin, dhe në momentin që aktori ka tentuar të largohet nga dhoma e hotelin ai është qëlluar pas shpinë. Aktori 43 vjeç dhe ish modelja duket se kanë pasur një romancë të fshehtë disa vjeçare.
Ndërsa kujtojmë se që nga vit 2015 , Vatan është I martuar me aktoren Yasemin Adali. Vatan njihet për disa interpretime në kinematografinë turke, ndërsa së fundi ai ka qenë moderator në një emision pranë televizionit shtetëror ‘TRT’.