Xhihani jep lajmin e keq

“Nuk e mora seriozisht dhe më kapi Gripi i Derrit,” tha Pettekkaya, i njohur për rolin e Xhihanit në serialin “Fatet e lidhura”, që transmetohet në Televizionin Alsat M.
Muajin e kaluar media turke raportoi se Pettekkaya ishte shtruar në një spital privat në Stamboll.

“Jam ftohur gjatë xhirimeve. U përpoqa ta kaloj gripin në këmbë por më kapi edhe mushkëritë,” tha Pettekkaya për gazetarët pas një kontrolli mjekësor në Nishantash, Stamboll.
“HaberTurk” tha se gjendja shëndetësore e Pettekkayas është përmirësuar.