Ylli i momentit: Bukuroshja që po çmend të gjithë, Anastasia!

Curling mund të mos jetë një kategori shumë e njohur sportive në Lojërat Olimpike Dimërore, por sapo fitoi goxha reputacion falë një garueseje që ka rrëmbyer zemrat e të gjithëve me bukurinë e saj.

Bëhet fjalë për rusen Anastasia Bryzgalova, e cila impresionoi jo vetëm me performancën dhe zhdërvjelltësinë mbi akull, por dhe sytë e saj.

Adhurues të shumtë e kanë krahasuar 25- vjeçaren me disa nga femrat të konsideruara më të bukura në botë: Adriana Lima, Megan Fox dhe Angelina Jolie.

Sportistja është e martuar me partnerin Alexander Krushelnitskiy- n që prej qershorit të 2017- s.

“Falë Anastasia Bryzgalova- s, tanimë jam fans i curling- it.”

“Duket si modele!” shkruan dikush tjetër.

Siç mund ta kuptoni, sapo jemi duke hyrë në epokën e re, epokën e bukuroshes Anastasia!